Geoblog.pl    Dolodosia    Podróże    SYCYLIA 2009/10 - Słońce, pomarańcze i archeologia na święta    Agrigento -> Siracusa przez Catanie

Agrigento -> Siracusa przez Catanie

Włochy
Włochy, Siracusa

Dalsza część dnia upłynęła nam w podróży. Najpierw przejazd autobusem do Catanii, tam przesiadka do Siracusy. Dotarliśmy na miejsce wieczorem.

Bardzo spodobał się nam nasz hotel (LOL Hostel), który był niedawno oddany do użytku i na każdym kroku widać było że był urządzony nowocześnie i w sposób przemyślany. Na piętrze znajdowało się dormitorium, gdzie spaliśmy na łóżkach piętrowych i każdy miał swoją szafkę zamykaną na kluczyk. Na dole znajdowała się kuchnia i salon, gdzie wszyscy spędzali najwięcej czasu. Wieczór spędziliśmy siedząc tam właśnie, grając w karty, pijąc sycylijskie wino i przegryzając ser gorgonzola i oliwki.

Dowiedzieliśmy się również, przy okazji oglądania telewizji w salonie (mieli polską stację) że bardzo dziwny mamy w Polsce zwyczaj - filmy są dubbingowane przy użyciu głosu jednego lektora dla wszystkich aktorów. Rzeczywiście. Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale tak jest. We włoskiej telewizji są osobne głosy. Podróże kształcą.

Dolodosia
Daria Chołodowska
zwiedziła 1% świata (2 państwa)
Zasoby: 20 wpisów20 4 komentarze4 129 zdjęć129 0 plików multimedialnych0