Geoblog.pl    Dolodosia    Podróże    SYCYLIA 2009/10 - Słońce, pomarańcze i archeologia na święta    Pomysł wyprawy. Początek

Pomysł wyprawy. Początek

Polska, Pyrzowice

Pomysł zorganizowania wyprawy na Sycylię zrodził się już na wiosnę, kiedy to spacerując ulicami Fezu snuliśmy wizje przyszłych podróży. Dni wolne pomiędzy świętami i Sylwestrem układały się w tym roku wyjątkowo korzystnie i aż kusiło żeby ten czas wykorzystać na jakiś wyjazd. Od dawna ciągnęło już nas na Sycylię, wiedzieliśmy że to miejsce magiczne i warto je odwiedzić. Wiedzieliśmy, że latem wyspa jest oblegana przez tłumy turystów i upały doskwierają, a że nie jesteśmy zwolennikami plażowania - jakaś pora poza sezonem wydawała się dla nas idealna. Czemu by nie grudzień właśnie? Święta i sylwester na inną nutę. Wizja temperatur rzędu kilkunastu stopni, błękitnego nieba, słońca, zieleni, mnóstwa ciekawych zabytków i okoliczności przyrody, słynnych miejscowych przysmaków – stała się dla nas bardzo przekonująca, zwłaszcza w środku polskiej zimy. Postanowiliśmy więc w tym roku porzucić klejenie wigilijnych pierogów i zamienić je na sycylijską przygodę.

Wyprawę rozpoczynamy o 6 rano na lotnisku w Pyrzowicach. Stąd mamy samolot do Rzymu, pół dnia na zwiedzanie miasta (chociaż liźnięcie) i następny lot do Palermo.

Dolodosia
Daria Chołodowska
zwiedziła 1% świata (2 państwa)
Zasoby: 20 wpisów20 4 komentarze4 129 zdjęć129 0 plików multimedialnych0